کامپیوتر هوش کودک راافزایش می دهد

 

به گزارش بخش خبر سایت اخبار فن‌آوری اطلاعات ایران ، به نقل از ایلنا، به نقل از سایت ای‌‏بی‌‏سی‌ ‏نیوز ، پروفسور ملیسا اتکینز، پزشک متخصص کودکان از دانشگاه اوهایو، می‌‏گوید: کودکانی که به نوعی در خانه خود یا خانه آشنایان به کامپیوتر دسترسی داشته‌‏اند، میزان بهره هوشی و آمادگی تحصیلی بالاتری نسبت به کودکانی که دسترسی به کامپیوتر نداشته‌‏اند، دارند.

به گفته اتکینز، بحث‌‏های زیادی درمورد مزایای قرار گرفتن در معرض کامپیوتر در میان کودکان وجود داشته است.

وی، می‌‏گوید: عده‌‏ای نگران بودند که استفاده از کامپیوتر در روابط اجتماعی و مهارت‌‏های محیطی و اجتماعی مورد نیاز کودکان اختلال ایجاد کند، در حالی که عده دیگری معتقد بودند کامپیوتر سرگرمی خوبی برای کودکان و شیوه ساده‌‏ای برای یادگیری است.

گفتنی است، اتکینز و همکارش، در مطالعه خود احتمال مفید بودن استفاده زودهنگام از کامپیوتر در میان کودکان نوپا را بررسی کردند، آنها 122 کودک 3 تا 5 ساله از خانواده‌‏های فقیر روستایی وست ویرجینیا را مورد آزمایش‌‏های تعیین میزان بهره هوشی ، آمادگی تحصیلی و مهارت‌‏های بصری و حرکتی قرار دادند.

به گفته این محققان، کودکانی که در معرض کامپیوتر بوده‌‏اند، در مقایسه با آنهایی که به کامپیوتر دسترسی ندارند، به طور میانگین در آزمایش‌‏های تخمین بهره هوشی 7 تا 10 واحد بالاتر هستند و تا حد قابل ملاحظه‌‏ای در آزمایش‌‏های آمادگی تحصیلی بهتر هستند.

بنا براین گزارش، استفاده از کامپیوتر،تاثیری بر روی مهارت‌‏های بصری و حرکتی این کودکان نداشته است.

این یافته‌‏ها به والدین در تصمیم‌‏گیری در مورد این‌‏که آیا کودکان را از سنین پایین با کامپیوتر آشنا کنند کمک می‌‏کند.

/ 0 نظر / 10 بازدید