دردونه
 
قالب وبلاگ

                                                              

 


 

خواب کافی به دلایل مختلف برای کودک بسیار مهم است، از ذخیره انرژی گرفته تا تشکیل ارتباطات مغزی (اگر فرصتی را که به پدر و مادر برای استراحت میدهد در نظر نیاوریم). ولی یافتههای علمی حاکی از این است که خواب سوخت لازم برای رشد فیزیکی را نیز تامین میکند.


رشد فرایندی پیچیده است که به هورمونهای متعددی نیاز دارد؛ هورمونهایی که اتفاقات متعدد بیولوژیک را در خون? اعضای بدن? عضلات و استخوانها موجب میشوند.
هورمونی پروتئینی موسوم به هورمون رشد که از هیپوفیز ترشح میشود کلید این فعل و انفعالات است. عوامل متعددی بر تولید این هورمون مؤثر هستند از جمله عادت غذایی? استرس و ورزش و مهمترین عامل تولید آن در نوزادان خواب است.
هورمون رشد در طی روز آزاد میشود. ولی در مورد کودکان? بیشترین زمان آزاد شدن این هورمون کمی پس از آغاز خوابی عمیق است.تضمین خواب خوب شبانه


اغلب کودکان به خوابی بیش از آنچه والدینشان لازم میدانند نیاز دارند.
نشانههای اینکه کودک شما خواب کافی نداشته است وسواس و بیحالی در روز، به خواب رفتن در اتومبیل و سخت بیدار شدن اوست. اگر کودک شما در زمان خواب بیشفعال است یا پیش از زمان خواب خسته به نظر میرسد نشانهی دیگریست از اینکه برنامهی خواب او نظم کافی را ندارد.
برای کمک به کودکتان :
• برنامهی ثابت و مستحکم خواب روزانه بریزید و به آن پایبند باشید
• یک خط مشی ثابت برای زمان خواب داشته باشید تا کودکتان بتواند ساعت خواب بدنش را تنظیم کند. اینکار را میتوان با حمام یا خوردن یک اسنک? خواندن قصه? حرفزدن آرام با او یا آواز خواندن انجام داد.
• مطمئن شوید که اتاق کودکتان برای خواب مساعد است. اتاق وی باید تاریک و ساکت باشد.
• از بازیهای سخت فیزیکی مثل کشتی گرفتن پیش از خواب بپرهیزید. این بازی ها به جای اینکه خواب آور باشند تحریک کنندهاند.
• در تعطیلات یا آخرهفتهها به برنامهی زمانبندی و خط مشی خواب پایبند باشید. هر از چند گاهی تنوع داشتن به مشکلات بلندمدت نمیانجامد ولی برنامهی زمانی نامرتب خواب میتواند به عادت بدخوابی منجر شود.

 

[ ۱۳۸٩/۱٠/٢۳ ] [ ٢:۱٢ ‎ب.ظ ] [ مامی ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

خداوند در 29 خرداد 84 یکی از فرشته هاشو فرستاد روی زمین.حالا اون فرشته دختر ماست. اسمش رو گذاشتیم ژاسمین.شد دردونه ما. jasmin:گل یاس
نويسندگان
صفحات اختصاصی
امکانات وب

ابزار متحرك زیباسازی وبلاگ


Digital Clock - Status Bar

كد بارش ستاره در وبلاگ

تصاویر زیباسازی نایت اسکین
دریافت همین آهنگ


Get a Glitter Calendar Click Here
ليست وبلاگهای به روز شده